Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Sorumlusu Nedir? Ne İş Yapar?

Tren Yolu

Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Sorumlusu Nedir? Ne İş Yapar? Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Sorumlusu Meslek kodu nedir?

Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Sorumlusu Meslek Tanımı : İSG, çevre koruma, kalite kural ve yöntemleri çerçevesinde; yapım, bakım ve onarımından sorumlu olduğu hat kesiminde her türlü teknik ölçüm ve analizleri yapan ve/veya yaptıran, ölçüm ve analiz sonuçlarını değerlendirerek bakım programını hazırlayan, bakım programının gerektirdiği kaynakları oluşturan, hazırlanmış olan iş programlarını yürüten, programda meydana gelecek sapma ve problemlere karşı uygulama sırasında ilave tedbirler alan, uygulama sonrası gerekli ölçüm ve analizleri yaparak raporlama yapan, İş süreçlerinde kendisine bağlı ekip veya astlarının iş emirlerini oluşturur, iş emirlerine göre personel planlanmasının yapılmasını sağlar, denetler ve gerektiğinde işlemleri bizzat yürüten kişidir

Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Sorumlusu Meslek Kodu : 3123.08

Meslek Adı : Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Sorumlusu

Grup Bilgileri

Meslek Ana Grubu : Teknisyenler, Teknikerler Ve Yardımcı Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Alt Ana Grubu : Bilim Ve Mühendislik İle İlgili Yardımcı Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Grubu : Fizik Ve Mühendislik Bilimleri Teknisyenleri

Meslek Birim Grubu : İnşaat Süpervizörleri

Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Meslek Detay Bilgileri

Görev ve İşlem Basamakları :
Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Sorumlusu, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak: vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *