İŞKUR Başvurularında İkamet Sorunu

İŞKUR’un özellikle kamu alımlarına başvuru yaparken Adres Uyarısı görülmektedir. Adres Uyarısı sorununa cevap bulmak için aşağıya çıkarılan makaleye bakabilirsiniz.

İlana Başvuru yaparken uyarı çıkmasının 3 sebebi olabilir. Bu sebepler;

  1. Adres Kayıt sisteminde kaydınızın tercih edilen ikamet yerleri içerisinde olmamasıdır. Örneğin Konya ilinde ikamet eden kişinin Erzurum İlinde açılan ilana (Tercih edilen ikamet Erzurum ili ve ilçeleri ) başvuru yapamaz.
  2. Adres Kayıt sisteminde kaydınızın tercih edilen ikamet yerleri içerisinde olmasına rağmen nüfus bilgileriniz güncel olmaması nedeniyle başvurunuzun olmaması. Örneğin Aynı il içerisinde farklı bir adrese taşınmak bu adresinizi nüfusta güncellememek.
  3. İlan Başvuru tarihi içerisinde ikamet yerinin değiştirilmesi nedeniyle başvuru yapılamaması.

2. Durumda olanların yapması gereken Nüfus Müdürlüğünden Adres Bilgileri Raporu yada E- Devlet sisteminden çıkaracağı Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama belgesini En Yakın İŞKUR Hizmet noktasına ibraz etmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın 1

Your email address will not be published. Required fields are marked *


sadi

sadi

2009. da. ışkur. Kaydım. Var. Ama. Taşındım. Taşındığım. ılde. Bır. daha engell. Olarak. Kayıt. Yaptırsam. Hemen. ışe. Gırebılırmıyım