Ulusal Europass Merkezi, Diyarbakır KYK Öğrencileri İle Bir Araya Geldi.

Ulusal Europass Merkezi, Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile 11 Mart 2019 tarihinde Diyarbakır KYK İl Müdürlüğünde öğrencilerle buluşarak, iş fırsatlarına erişim ve sürdürülebilir istihdam konusunda Europass ve Europass belgelerinin öneminin vurgulandığı ‘‘AB Formatında CV Hazırlama ve İş Fırsatlarına Erişim’’ konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Öğrencilerin Avrupa’da bir yurt dışı deneyimi yaşama isteklerinin fazla olmasından dolayı etkinlik; Erasmus ve özellikle Avrupa Gönüllü Hizmeti başvurularında sıklıkla kullanılan ve büyük öneme sahip olan Europass CV ve Niyet Mektubunun ayrıntılı anlatımıyla devam etti. Europass CV’nin kullanıcı dostu ve kolay oluşturulabilir olmasının yanında deneyimleri az olsa bile güçlü olan özellikleri ortaya çıkartıyor olmasının avantajları öğrencilere aktarıldı. CV hazırlarken yapılan en belirgin hatalardan bahsedildi.

Sunum, Europass gelişmelerini yakından takip edebilmeleri ve yakında gerçekleştirilecek Europass çekilişine katılmaları için öğrencilere Europass sosyal medya hesaplarını takibe almaları çağrısı yapılarak sonlandırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: