Sorgun Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı.

Hizmet İş Sendikası ile Sorgun Belediyesi arasında devam eden 10. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.
Hizmet-İş Sendikası ile Sorgun Belediyesi arasında 10. Dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız ile Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek tarafından imzalanan 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi gereği,  devlet memurlarına gelen zam oranı (sosyal haklar hariç) üyelere yevmiyelerine net olarak uygulanacak. Geçici çalışan üyelere taban yevmiyeleri 71 TL olarak kabul edildi, üzerine devlet memurlarına gelen artış net olarak uygulanacak. Kadrolu üyelere maaşlarında ilk altı ay için %11, geçici işçilerin maaşlarında ilk altı ay için %13 artış sağlandı. Sosyal haklarda %10 ile %15 arasında artış sağlandı. Yapılan zamlarla birlikte üyelere maaşlarına ilk altı ay için 450 TL ile 470 TL arasında net artış yapılmış oldu.
Toplu iş sözleşmesi hakkında konuşan Yozgat Şube BaşkanıFerman Zararsız, “18 yıldır Sorgun Belediyesinde yetkili sendikayız ve toplu iş sözleşmesi imzalamaktayız. Sorgun Belediye Başkanlığında ilk örgütlenmeye başladığımızda, işçilerimizin kadroları yoktu. Sabah işe gel,  gelme deniyordu.   İşçilerimizin hiçbir güvencesi yoktu.  Sorgun bizim önemli bir ilçemiz. Sorgun belediyesi hep ilklere imza attı. Bu gün sorgun belediyesinde sendika olmasa işçi kardeşlerimizin alacağı maaş tutarı 1700 TL olacaktı.  Bugün dahi Sorgun Belediyesinde böyle bir maaş yok. Sorgun belediye başkanlığında kadroya geçecek taşeron işçi kardeşlerimiz 2000 TL’den aşağı maaş almıyorlar. İnşallah bu işçi kardeşlerimiz için de kadroya geçtikleri günden itibaren, kadrolu işçilerimize imzaladığımız toplu iş sözleşmesinden imzalarız. Maaşlarını iyileştiririz. Sorgun Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek’e şahsım, yönetim kurulumuz ve tüm çalışanlar adına teşekkür ediyorum. Sendikamızın bir sloganı var, imzamız işçinin kararıdır. Bu slogan sendikamızın olduğu kadar, Sorgun Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek’in sloganıdır artık. Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: