Sorgun Belediyesi İle Hizmet-iş Sendikası arasında TİS imzalandı

Hizmet-İş Sendikası ile Yozgat’a bağlı Sorgun Belediyesi arasında 220 emekçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız ile Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci arasında imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi kapsamında üyelerin ücretlerine sosyal haklar hariç  %46 oranında zam yapıldı. Hizmet-İş Sendikası üyesi işçilerin en düşük 88,70 TL olan yevmiyeleri, büro işi yapanlar için 130 TL’ye, sahada çalışanlar için 135 TL’ye yükseltildi.

Törende konuşan Yozgat Şube Başkanı Zararsız,” Sendikamız ile Sorgun Belediyesi Personel Şirketi arasında 4 aydır toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz devam ediyordu. Grev aşamasına gelen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri bugün karara bağlanarak imzalandı.  Allah bizlere bu toplu iş sözleşmesini imzalamayı Sorgun’un Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ile nasip etti.  Üyelerimizin aldıkları ücret enflasyona yenik düşmüşken, işçilerimizin ücretlerine sosyal haklar hariç %46 zam yapıldı.  Sorgun’un Belediye Başkanına diyorum ki, bu zor zamanlarda verilen zammı ne bu işçi unutur, nede biz.  Ramazan ayına girdiğimiz şu günde siz işçilerin yüzünü güldürdünüz, Allah’ta sizin yüzünüz güldürsün” dedi.

Kaynak: http://hizmet-is.org.tr/faaliyetlerimiz/toplu-is-sozlesmeleri/yozgat-sorgunda-iscilerin-ucretlerine-f-zam/ 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: