İŞKUR-GAN ve TİSK İşbirliği Protokolü İmzalandı

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya İŞKUR-GAN Türkiye adına Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen ile “İşbaşı Eğitim Programı İşbirliği Protokolü”nü imzaladı.

İstanbul’da düzenlenen İşbaşı Eğitim Programı İşbirliği Protokolü İmza Töreninde konuşan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya “Bugün burada anlamlı bir imza töreninde bulunuyoruz. Gerek bu protokol kapsamında düzenlediğimiz eğitimler, gerekse tüm Türkiye’de istihdamın artırılması maksadıyla gerçekleştirdiğimiz işbaşı eğitim programları ülkemiz işgücü piyasası için büyük önem taşımaktadır. Bilindiği üzere işsizlikle mücadele ve istihdamı attırma konusunda büyük başarıları hep birlikte gerçekleştiriyoruz. 2017 yılında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milli istihdam seferberliği ilan edildi. Milletçe seferber olduk. Başarılmaz denileni başardık. Bu vesileyle 1,5 milyon kişiyi istihdam ettik. Genç ve kadın istihdamımızı arttırdık. Bu başarı tesadüf eseri olmadı. Bugün imzalayacağımız ve daha önce gerçekleştirdiğimiz işbirliklerinin neticesidir. Geçen yıl İŞKUR, 70 yılı aşan tarihinde ilk defa 1 milyonun üzerinde istihdamı gerçekleştirme başarısını elde etti. Türkiye bütün ihanet kalkışmalarına rağmen yoluna devam ediyor ve edecek” dedi.

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen ise istihdama yaptığı katkılar ve verdiği desteklerden ötürü ÇSGB ve İŞKUR’a teşekkür ederek, imzalanan protokolün önemine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından Genel Müdür Uzunkaya, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Önen ile İşbaşı Eğitim Programı İşbirliği Protokolünü imzaladı.

Kaynak: www.iskur.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: