Bingöl Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Toplu iş sözleşmesi İmzalandı.

Bingöl Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında süresi tamamlanan Toplu iş sözleşmesi yapılan müzakereler sonucu yenilendi.
Toplu İş Sözleşmesi, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Hizmet-İş Sendikası Bingöl İl Başkanı Abdulmecit Akdemir tarafından imzalandı. Sözleşme törenine İl Mali Sekreteri Mehmedi Kaya ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hasan Lütfi Yolcu da katıldı.
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı konuşmada, belediyenin imkânları çerçevesinde personele gerek özlük hakları, gerekse mali haklar konusunda tatmin edecek artış yapmaya çalıştıklarını söyledi.
Sözleşmelerin yıllık olarak yenilendiğini ifade eden Barakazi, “HİZMET-İŞ Sendikası ile yaptığımız müzakereler sonucunda mutabakatla görüşmelerimizi sonuçlandırdık. 29 Şubat 2020 tarihine kadar olacak toplu iş sözleşmesini aramızda işçilerimizin özlük haklarını mümkün mertebe muhafaza ederek, tekrar imzalamış olduk. Toplu iş sözleşmesinin belediyemize, bütün işçilerimize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Hizmet-İş Sendikası Bingöl İl Başkanı Abdulmecit Akdemir ise toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “2018-2020 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesinde kısa bir sürede mutabakata vardık. Bu esnada bize destek veren başta Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye, Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Halim Sugü’ye, başkan yardımcılarımıza, belediye meclis üyelerimize, birim müdürlerimize ve tüm işçi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İşçi arkadaşlarımız bundan daha fazlasını hak ediyorlar. Arkadaşlarımızın alım gücünü iyileştirmek, hayat standartlarına katkıda bulunmak bizim içinde en büyük sevinç kaynağıdır. Bu sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sözleşmenin personelimize, belediyemize ve ilimize hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.
Kaynak: http://hizmet-is.org.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: